ТЕХНІКА МИНУЛОГО

Поява в кінці 19 століття легких парових машин спонукало багатьох конструкторів на створення літальних апаратів з махаючими крилами.

У той час і до п'ятдесятих років 20-го сторіччя такі літальні апарати з махаючими крилами називали орнітоптерами, що означає «птахокрил».

Першим зробив спробу побудувати орнітоптер з паровим двигуном німецький інженер, один з піонерів авіації Отто Лілієнталь. Це було в 1874 році.

/Files/images/птицекрил.jpg

Був орнітоптер Лилиенталя за розмірами і формою з крупного лелеки з крилами, виконаними з очерету та лакованого паперу. Цей літальний апарат зламався вже при випробуваннях, а автор на довгі роки перейшов до дослідів з апаратами плануючого польоту.

Орнітоптер, приписуваний знаменитому американцеві Томасом Едісоном, мав працювати на парах рідкого повітря.

У проекті орнітоптера німецького винахідника Густава Коха, розробленого ним в 1894 році, дві пари крил створювали підйомну силу, а горизонтальну тягу - пара гребних коліс. Проект цього апарату - птахокрила довгі роки ретельно опрацьовувався, і на нього був навіть узятий патент. Але орнітоптер Коха так і не був побудований.

/Files/images/птицекрил2.jpg

Фахівці вважають, що в технічному відношенні «птахокрили» є дуже складною конструкцією, і не дуже зрозумілі переваги, які міг би мати подібний літальний апарат перед вже існуючими.

головна

Кiлькiсть переглядiв: 592

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.